Restauracja Podwale 25 - Piwna Kompania

Czy wiecie, że oprócz Warszawy istnieje jeszcze jedna stolica Polski? Jest to szczera prawda i to od 1998 r. bo wtedy właśnie gmina Charsznica została Kapuścianą Stolicą Polski! Co roku odbywają się tam Dni Kapusty. Podczas tego święta wybiera się króla i królową kapusty. Rejon ten słynie z produkcji wysokiej jakości kapusty kwaszonej, docenianej za walory na całym świecie. Właśnie stąd Restauracja Podwale 25 sprowadza tę najsłynniejszą w całej Polsce kapustę, by zaserwować ją swoim Gościom przed każdym posiłkiem, co naturalnie wzmacnia  odporność, poprawia samopoczucie i jest udowodnione naukowo.

Pochodzenie chrzanu nie jest do końca jasne. Na pewno jest to roślina rodzima ziem basenu Morza Śródziemnego, jednak w XVI wieku odnotowano także dziko rosnący chrzan w Wielkiej Brytanii, gdzie został on porównany do "czerwonej kapusty". Chrzan jest jednym z najbardziej gorzkich ziół, spożywano go w czasie Paschy żydowskiej jako przypomnienie goryczy zniewolenia przez Egipcjan. Od dawna ceniony za swoje właściwości lecznicze jest nadal popularny wśród terapeutów wykorzystujących medycynę naturalną w celu złagodzenia przekrwienia dróg oddechowych.

---
Więcej informacji znajdziecie tutaj:
http://www.przyprawowy.pl/chrzan.html

Kardamon jest jedną z najstarszych przypraw na świecie. Pochodzi ze wschodu, gdzie rośnie dziko w południowych lasach Indii. Dziś rośnie również na Sri Lance, w Gwatemali, na obszarze Indochin i Tanzanii.

Dbając o higienę jamy ustnej Starożytni Egipcjanie żuli nasiona kardamonu, podczas gdy Grecy i Rzymianie używali go jako perfumy. Około tysiąca lat temu Wikingowie natknęli się na kardamon w Konstantynopolu, skąd wprowadzili go do Skandynawii, gdzie jest popularny do dziś.

--
Więcej informacji znajdziecie tutaj:
http://www.przyprawowy.pl/kardamon.html